مرگ و میر جهانی ایدز به نصف کاهش یافت

[ad_1]

سلامت نیوز:سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: دسترسی بیشتر به دارو موجب شده مرگ و میر جهانی ناشی از بیماری ایدز به نصف کاهش پیدا کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، طبق اعلام برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز، مرگ و میر ناشی از بیماری ایدز در سراسر جهان از سال ۲۰۰۵ کاهش پیدا کرده زیرا تعداد بیشتری از مردم شرایط لازم را برای دسترسی به داروهای حیات‌بخش پیدا کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۶، ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از حدود ۳۷ میلیون مبتلا به ویروس HIV به درمان‌های لازم دسترسی داشته‌اند. همچنین مرگ و میر ناشی از بیماری ایدز از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۵ به حدود یک میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ رسیده‌ است.

در گزارش سازمان ملل آمده‌است در صورتی که روند درمانی برای مقابله با این بیماری ادامه پیدا کند، هدف تعیین شده برای دسترسی ۳۰ میلیون انسان مبتلا به ویروس HIV به دارو تا سال ۲۰۲۰ محقق می‌شود.

مدیر اجرایی برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز گفت: در سال ۲۰۱۵، ۱۵ میلیون نفر از مبتلایان به این بیماری تحت درمان قرار گرفته و به دنبال آن هستیم این رقم را به دو برابر افزایش دهیم. همچنین بیشترین پیشرفت‌ها در شرق و جنوب آفریقا بوده که خسارت زیادی را از این بیماری متحمل شده‌است. بیش از نیمی از تمامی مبتلایان به ویروس HIV در جهان در این منطقه زندگی می‌کنند.

از سال ۲۰۱۰ مرگ و میر ناشی از بیماری ایدز در این منطقه حدود ۴۲ درصد کاهش پیدا کرده همچنین تعداد مبتلایان جدید به این بیماری هم دراین منطقه کاهش ۲۹ درصدی داشته‌است.

به گزارش هلث دی نیوز، در سال ۲۰۱۶ حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس HIV آلوده‌ شده‌اند.

ادامه مطلب: http://www.salamatnews.com/news/218658/مرگ-و-میر-جهانی-ایدز-به-نصف-کاهش-یافت

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *